Google Nexus 4 jeszcze taniej

Przedwczoraj Google obniżył‚o ceny Nexus 4 o 100$. Na chwilę obecną… wersja 8GB kosztuje w USA 199$, wersja 16GB jest za 249$. Sprawdziłem szybko, jak mają… się™ ceny na ebay-u i jak widać nadal można go jeszcze kupić po starej cenie. Jest jedna oferta za 249$, ale większość‡ ofert oscyluje w okolicach 330$ – 390$. Ceny Nexus 4 na ebay-u zawsze były dla mnie zagadką…, ale chyba jacyś kupujący muszą być. Sprawdziłem listę™ aukcji, które zakończyły się sprzedażą… – i widać‡, że były aukcje zakończone nawet powyżej 400$ za sam telefon w wersji 16GB…

Tak czy siak – przy obecnej cenie Nexus 4 grzech byłoby nie kupić… albo poczekać na iPhone 5s, a może obniżka cen to zapowiedź Nexus 5?

Microsoft Office dla Androida

W tym tygodniu Microsoft wypuścił Microsoft Office dla Androida (4.0+). Na razie wygląda i działa bardzo dobrze. Bardzo podoba mi się intuicyjna integracja ze SkyDrive. Tylko dla abonentów Office 365 – mał‚y minus, ale prawdopodobnie już wkrótce standard dla użytkowników domowych, biorą…c pod uwagę cenę 100$/rok za 5 urządzeń w domu.

Więcej informacji na the Verge.

Oprogramowanie enterprise teĹź moĹźe być „cool”

Artykuł w Techcrunch o oprogramowaniu klasy enterprise, ktĂłre odzyskuje świeĹźość dzięki, m.in. MobileIron. Podobne komentarze słyszałem teĹź z innego ĹşrĂłdła: „Ĺźeby poniedziałek był lepszy niĹź niedziela” – w rozumieniu, Ĺźeby sprzęt, ktĂłrego będę uĹźywał w pracy nie odstawał od tego, ktĂłrego uĹźywam w domu. Pracowy PeCet jest krokiem wstecz w porĂłwnaniu z tabletami i innymi gadĹźetami, ktĂłrych uĹźywamy poza pracą?