Windows Phone to overtake by 2014?

Nie mogę się powstrzymać, Ĺźeby nie skomentować artykułu o tytule „Looking at active installed base: Symbian easily third, WP to overtake by 2014?„, ktĂłry krąży ostatnio po sieci:

  1. Ciekawe podejście do tematu – wybĂłr „aktywnych” urządzeń jako tych, ktĂłre nie są starsze niĹź 3 lub 2 lata. W pewnym sensie celny – bo przecieĹź co 2/3 lata mamy szansę wymienić telefon po wygaśnięciu poprzedniej umowy. Z drugiej strony wykresy dla 2 lat i 3 lat nie róşnią się diametralnie (oprĂłcz Symbiana) – więc o co chodzi?
  2. Tytuł trochę mylący – „WP to overtake” odnosi się do tego, czy Windows Phone stanie się trzecią platformą w 2014. Do wyprzedzenia pozostaje nie tylko BlackBerry ale i Symbian.
  3. Czy WP będzie trzecią platformą – wygląda na to, Ĺźe rzeczywiście zaleĹźy od tego, czy BB 10 zostanie słabo przyjęty. Ale to chyba nienajlepsza perspektywa dla Microsoftu? Liczenie na to, Ĺźe BlackBerry powinie się noga, oznacza słabość Windows Phone jako platformy, ktĂłra jest w stanie samodzielnie wywalczyć sobie stabilną pozycję na rynku.
  4. „data compiled from Gartner, IDC and Canalys” – przydałoby się trochę konkretĂłw. Wyjaśnienia, jak dokładnie podliczono dane.
  5. „Windows Phone, by far the newest mobile OS” – hmm… czy chodzi o Windows Phone 7 nie był kontynuacją Windows Mobile?

 

This post is also available in: English polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *