Android – smutna historia osieroconych telefonĂłw

Michael analizuje wszystkie telefony z systemem Android wypuszczone na rynku amerykańskim do połowy 2010 pod kątem aktualizacji oprogramowania.

Urządzenia z systemem Google wypadają bardzo blado – prawie wszystkie juĹź w momencie premiery dostarczane były z przestarzałą wersją Androida i rzadko ktĂłre aktualizowane było później.

Rekordzistami są 2 urządzenia Motoroli – nie dość, Ĺźe w dniu premiery miały system o 2 wersje starszy niĹź aktualna, to jeszcze nigdy oficjalnie nie wypuszczono na nie aktualizacji.

Dla porównania iPhone nawet 3 lata po premierze pozwalał na aktualizację do najnowszej wersji.

W obliczu premiery Ice Cream Sandwitch powstaje pytanie – czy warto w tym momencie kupować Androida z jedną ze starszych wersji systemu, skoro przyszła aktualizacja do 4.0 jest jedną wielką niewiadomą?

Drugie – jak i czy producenci telefonĂłw poradzą sobie z nowszymi wersjami systemu Android? Czy Google przez zakup Motoroli otworzył sobie drogę do modelu wypracowanego przez Apple – gdzie producent oprogramowania i sprzętu to jedno, więc nie istnieje problem adaptacji oprogramowania do potrzeb konkretnego producenta?

 

This post is also available in: polski

Jeden komentarz do “Android – smutna historia osieroconych telefonĂłw”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *