W jaki sposĂłb Jetro CockpIT (nie) realizuje Seamless Windows

Wstęp – krótko o Jetro CockpIT

Jetro CockpIT jest rozwiązaniem z rodziny centralnego przetwarzania danych opartym o usługi terminalowe Microsoft (strona producenta to http://jp-inc.com). Według producenta roszerza podstawową funkcjonalność rozwiązania Microsoft o takie funkcje jak:

  • Rozbudowane rĂłwnowaĹźenie obciążenia (load balancing)
  • Wspomaganie drukowania w środowisku terminalowym
  • Poprawione bezpieczeństwo sesji
  • Seamless Windows (niezaleĹźne okienka)

Właśnie tej ostatniej funkcjonalności postanowiłem się bliżej przyjrzeć.

Porównanie z konkurencją

Ze względu na funkcjonalność Jetro pozycjonuje swój produkt na poziomie Citrix Presentation Server Advanced Edition. W związku z tym właśnie z tym produktem porównałem Jetro CockpIT 3.6. Oba serwery zostały zainstalowane Windows 2003 R2 server, klientem był Windows XP SP2. Do analizy wyświetlanych po stronie klienta okien użyłem AutoIt v3 Active Window Info (do pobrania ze strony http://www.autoitscript.com/ jako część pakietu AutoIt).

Seamless Windows – a co to jest?

W telegraficznym skrócie technologia Seamless Windows umożliwia zdalny dostęp do aplikacji w taki sposób, że po stronie klienta każda aplikacja wyświetlana jest w niezależnym oknie. W przeciwieństwie do „zwykłych” usług terminalowych Microsoft pozwala to użytkownikowi na jednoczesną pracę na lokalnych jak i zdalnych aplikacjach, bez potrzeby przełączania między lokalnym a zdalnym pulpitem.

Na początek przyjrzyjmy się, jak ta funkcjonalność realizowana jest przez Citrix i protokół ICA:…..

Chcesz przeczytać cały artykuł? Zwróć się do mnie.

This post is also available in: polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *